Alpaca forum

Volledige versie: Alpaca & Paard??
U bekijkt momenteel een uitgeklede versie van ons materiaal. De volledige versie met bijbehorende opmaak weergeven.
Hallo,

Mijn naam is Charlotte ik woon op een boerderij en wij hebben 1 paard genaamd Maybelie.
Wij hebben altijd 2 paarden gehad, Maybelie & Julius. 2 maanden geleden is Julius overleden en is Maybelie nu alleen.
Julius & Maybelie zijn al vanaf vrij vroege leeftijd dat wij ze hadden altijd samen geweest en Maybelie is nu erg eenzaam.

Wij hebben vroeger ook altijd schapen gehad en 1 geit maar die zijn ook helaas gestorven van ouderdom.

Het leek mij een leuk idee om een nieuw maatje voor Maybelie te hebben zodat ze niet meer zo alleen is.

Dan is mijn vraag kan een Alpaca samen staan met een paard?
De reden dat ik graag een Alpaca erbij wil hebben is zodat ze toch met ons paard samen kan staan en zo hebben we ook nog een leuk dier die ons gras kort kan houden.
Onze paarden konden vroeger wel goed overweg met onze geit.

Maybelie is altijd erg lief voor alle dieren en erg nieuwschierig, ze doet geen vlieg kwaad.

Groetjes Charlotte
Hoi Charlotte,

Kijk eens naar de volgende discussie.
http://www.forum.alpaca-ranch.nl/forum/s...hp?tid=136Daar komt dit onderwerp ook aan bod.

Gert
Ik denk ook dat het voor het paard beter is om een soortgenoot te hebben, dit is ze immers ook gewend.
Hoi charlotte
Wij hebben zelf ook 2 paarden en 2 alpacas
Bij ons gaan de paarden niet samen met de alpacas, je zal het jezelf nooit vergeven als je alpaca een schop krijgt van je paard en hij ligt straks dood in het weiland.
ik denk dat het daarom beter is om mischien een kleine pony erbij te kopen als gezelschap. ons paard doet de schapen ook geen vlieg kwaad maar de alpacas vind ze maar niets, maar dat is natuurlijk bij elk paard verschillend.
Misschien een goede plek om deze vraag te stellen,
Wij hebben een shetlander, kan een alpaca samen in de wei met een shetlander?
Hij is echt heel lief en aanhankelijk, en is erg lief met kinderen..
MVG Pieter
(30-01-2012 02:56 PM)Pieter.Bosma schreef: [ -> ]Wij hebben een shetlander, kan een alpaca samen in de wei met een shetlander?
Hij is echt heel lief en aanhankelijk, en is erg lief met kinderen..

Hoi Pieter,

Met een lief makkelijk diertje moet het prima kunnen. Let wel op de worm besmettingen. Het is verstandig zo nu en dan (voorjaar en najaar) een mestmonster te laten onderzoeken.

Gert
Deze dieren kunnen misschien wel samen maar toch vind ik dat ieder (kudde) dier toch een eigen soortgenoot nodig heeft.
Okee,
We zijn ook van plan om te beginnen met 2 hengstjes, maar ik was gewoon benieuwt of het samen kon!
Koppelingen